Michelská 12a
145 01 Praha 4
tel.: +420 241 480 136
mail: info@acidotechna.cz
   

Bezesparé lité podlahoviny na vlhké podklady

Novinkou na evropském trhu v oboru bezesparých podlahovin je epoxidová stěrka, kterou je možno aplikovat na vlhké betonové podklady nebo dlažby, což je u současných epoxidových nebo polyuretanových podlahovin nemožné.

  • Výhodou epoxidové stěrky, která se skládá z pěti komponentů, je její mikroporezita. Díky specielní výplni je stěrka paropropustná a tím nemůže dojít k jejímu odtržení působením vlhkosti uzavřené v podkladu, což se stává u klasických, neparopropustných úprav. Mikropóry v této stěrce však zabraňují pronikání kapalin do podkladu, takže tato úprava vytváří vodotěsnou povrchovou úpravu podlahy.
  • Jedná se o ekologický vodou ředitelný systém, který neobsahuje žádná rozpouštědla a proto je schválen hlavním hygienikem pro použití do potravinářských provozů. Specielní úpravou je možno dosáhnout krátkodobé tepelné odolnosti až 80°C pro případ splachování horkou vodou.
  • Díky vynikajícím vlastnostem je tato stěrka vhodná zejména pro aplikaci do vlhkých prostor a provozů, kde není možné podklad vysušit. Jedná se zejména o potravinářské provozy - pivovary, mlékárny, sodovkárny, konzervárenské provozy atd. V těchto provozech často provádíme rekonstrukce povrchových úprav i na staré dlažby s poškozenými spárami. Tyto rekonstrukce lze provést i ve velmi krátké době bez nutnosti demontáže technologie.
  • Z této stěrkové podlahoviny lze vyrobit i specielní spárovací tmel pro dlažby s vlhkými spárami namáhané ředěnými chemikáliemi, jak je tomu u potravinářských provozů běžné.
  • Další výhodou je možnost aplikace stěrky na ne zcela vyzrálý beton cca po 7 - 10 dnech, t.j. po vzniku smršťovacích trhlin. Stěrku je možno aplikovat na podklady o teplotě od 5°C (běžné stěrky od 10 - 12°C).
  • Výsledný povrch stěrky je mírně drsný, nekluzný i ve vlhkých provozech, výborně čistitelný, bránící usazování nečistot a vzniku bakterií. Drsnost povrchu je možno případně upravit dle požadavků zákazníka.
  • Tato úprava je kvalitativně na mnohem vyšší úrovni než doposud známé cementoakrylátové stěrky s pouhými přísadami epoxidů nebo polyuretanů, které bylo nutno provádět v silnějších vrstvách a jejich estetický vzhled byl také podstatně horší. Vyšší je také chemická odolnost, neboť podstatu této nové stěrky tvoří epoxidová pryskyřice nikoliv minimálně odolný cementoakrylát.
  • Díky paropropustnosti není nutné pod tuto stěrku navrhovat parozábranu nebo izolaci proti zemní vlhkosti, jak tomu bylo dříve.

Tuto stěrku jsme aplikovali např. v následujících provozech : Budvar České Budějovice, pivovar Velké Popovice, BOHEMIA SEKT Starý Plzenec, OSPAP Plzeň, pivovar Platan, Měšťanský pivovar v Poličce, TOMA Nehvizdy, LONZA Kouřim - výroba farmaceutik, mlékárna Nový Bydžov atd.

Počítadlo přístupů: